wszystkie (58)

Komunikat Dyrektora ZSE-M

17. kwietnia 2019

Zwołuję na dzień 24. kwietnia 2019r. (środa) na godzinę 12:55 posiedzenie Rady Pedagogicznej ZSE-M. Przedmiotem zebrania będzie uchwalenie wyników klasyfikacji rocznej uczniów klas maturalnych.

Dyrektor ZSE-M

KOMUNIKAT DLA MATURZYSTÓW I ICH RODZICÓW

16. kwietnia 2019

W związku z tym, iż w dniu jutrzejszym (17. kwietnia 2019r.) upływa termin przekazania uczniom i ich rodzicom przewidywanych rocznych ocen klasyfikacyjnych, proszę o zapoznanie się z ustalonymi ocenami zamieszczonymi w e-dzienniku.

Dyrektor ZSE-M

OFERTA REKRUTACYJNA ZSE-M NA ROK SZKOLNY 2019/2020

5 marca 2019

Typ szkoły Zawód, przedmioty realizowane
na poziomie rozszerzonym
Liczba
oddziałów
Liczba
miejsc
4-letnie
Technik informatyk - /i,j/
Technik mechatronik - /e,m/
matematyka, fizyka
2 60
Technik programista - /p/ NOWY KIERUNEK!
Technik teleinformatyk - /t/
matematyka, informatyka
5-letnie
Technik informatyk - /i5,j5/
Technik mechatronik - /e5,m5/
matematyka, fizyka
2 60
Technik programista - /p5/ NOWY KIERUNEK!
Technik teleinformatyk - /t5/
matematyka, informatyka
3-letnia
Branżowa
I stopnia
Mechatronik - /b/
Dla absolwentów 8-letnich szkół podstawowych
Mechatronik - /c/
Dla absolwentów gimnazjów
1 30

Do wszystkich klas technikum przedmioty ze świadectwa szkolnego przeliczane na punkty to:
Język polski, język angielski, matematyka i fizyka.
Minimalny próg punktowy do wszystkich oddziałów technikum wynosi 120 punktów (osiągnięcie progu punktowego nie gwarantuje przyjęcia – elektroniczny system rekrutacyjny przydziela do każdej klasy 30 uczniów z najwyższą punktacją, ale nie mniejszą, niż 120 punktów).
Do szkoły branżowej próg punktowy nie obowiązuje.

Regulamin rekrutacji 2019/2020

Kwestionariusz osobowy
XLII. OOWEE - wyniki

16. kwietnia 2019

Debiegła końca XLII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowana przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Uczniowie rywalizowali w grupach tematycznych:
- Teleinformatyka
- Informatyka
- Mechatronika
- Elektronika
- Elektronika Medyczna
- Elektrotechnika
W dniu 8 lutego 2019 na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie spotkali się najlepsi uczniowie reprezentujący szkoły z całej Polski.
Etap praktyczny i etap finałowy odbył się w mieście Częstochowa w dniach 09-11.04.2019.

Uczniowie naszej szkoły uzyskali tytuły laureatów i finalistów w następujących kategoriach:
Grupa Teleinformatyczna

- tytuł laureata i "1 Miejsce" w grupie zdobył Piotr Piwowar z klasy 3t Technik Teleinformatyk
- tytuł laureata zdobył Krzysztof Duda z klasy 4t Technik Teleinformatyk
- tytuł finalisty zdobył Paweł Bałuszyński z klasy 4t Technik Teleinformatyk

Grupa Informatyczna
- tytuł laureata i "3 Miejsce" w grupie zdobył Paweł Śmiałek z klasy 3t Technik Teleinformatyk
- tytuł finalisty zdobył Adam Dyda z klasy 4t Technik Teleinformatyk

Grupa Mechatroniczna
- tytuł laureata i "2 Miejsce" w grupie zdobył Jakub Sarata z klasy 4e Technik Mechatronik
- tytuł finalisty zdobył Dominik Żurek z klasy 4m Technik Mechatronik

Grupa Elektroniczna
- tytuł finalisty zdobył Dawid Wiktorowski z klasy 2g Technik Elektronik

Grupa Elektryczna
- tytuł finalisty zdobył Artur Szlag z klasy 4f Technik Elektryk

Uczniom gratulujemy uzyskanych wyników i "indeksów" na wyższe uczelnie!
Wszystkim uczestnikom biorącym udział w zawodach na wszystkich etapach Olimpiady dziękujemy za udział i włożony wysiłek.
"Nic dla siebie, wszystko dla Polski"

11. kwietnia 2019

Wychowywać patriotycznie...
Pamięć o historii naszego narodu powinna być pielęgnowana jak najdłużej.

Dziś uczciliśmy 79. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 9. rocznicę katastrofy Smoleńskiej.

Zbrodnia katyńska to zbiorowy mord wykonany przez NKWD na oficerach polskiego wojska, a także przedstawicielach polskiej inteligencji (lekarzach, prawnikach, nauczycielach akademickich). Do egzekucji doszło w kwietniu 1940 roku. Termin „zbrodnia katyńska” obejmuje nie tylko wydarzenia z Katynia, ale również mordy wykonywane w Charkowie i Kalininie. Cechą charakterystyczną egzekucji katyńskiej był strzał w tył głowy. Ofiarami zbrodni katyńskiej byli wysocy rangą polscy wojskowi, funkcjonariusze innych służb mundurowych, właściciele ziemscy, przedstawiciele polskiej inteligencji – wykładowcy akademiccy, lekarze, prawnicy, naukowcy, nauczyciele, a także dostojnicy kościoła katolickiego, prawosławnego oraz wiary judaistycznej. Łącznie zamordowano ponad 22 tysiące polskich obywateli. Dziewięć lat temu, 10. kwietnia 2010r., w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób, wśród nich: Prezydent Lech Kaczyński z Małżonką Marią, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne Osobistości. Polska delegacja udała się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

nowysacz.pl