<<< nowsza starsza >>>

Sukces naszych pierwszoklasistów w Olimipadzie Innowacji Technicznych

31. maja 2019

W dniu 24.V.2019 roku dotarła do Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych wiadomość z Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów o tym, że trzech uczniów klasy 1a: Jakub Gicala, Mateusz Urbańczyk oraz Grzegorz Sapeta swoim projektem uzyskali 3. miejsce i tytuł Laureata Olimpiady Innowacji Technicznych w kategorii Pomoc – Ekologia.

Ich projekt pod nazwą Stirling Energy przedstawia pomysł, jak inaczej można wykorzystać energię naszego słońca. Dla naszej planety – przeludnionej, niszczonej przez człowieka każdy sposób na to, by wykorzystywać energię źródeł odnawialnych jest niezwykle cenny – co zapewne urzekło jury Olimpiady.

Sukces ten tym jest większy, że osiągnęli go uczniowie będący dopiero w klasie pierwszej!!! Gratulujemy!!!